SON DAKİKA
Home / Askerlik Sorgulama
tc no ile askerlik sorgulama,e-devlet,askerlik sorgulama
tc no ile askerlik sorgulama,e-devlet,askerlik sorgulama

Askerlik Sorgulama

tc no ile askerlik sorgulama,e-devlet,askerlik sorgulama
tc no ile askerlik sorgulama,e-devlet,askerlik sorgulama

Vatani görevini yerine getirmek isteyen asker adayları TC no ile askerlik sorgulama işlemlerini online olarak yapabilirler.Askerlik sorgulama hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz, ayrıca askerlik yeri öğrenme, tecil sorgulama ve şifresiz  askerlik sorgulama yapabilirsiniz.

 

CELP DÖNEMİ NEDİR? CELP DÖNEMİ SORGULAMA

 

Celp dönemi, askere gidecek adayın hangi dönem askere gideceği ve hangi gruba ait olduğu gibi bilgileri kapsamaktadır. Celp dönemi kısaca 20 yaşını dolduran asker adaylarının askerlik çağının geldiği anlamına gelmektedir.

Celp dönemini öğrenen asker adayları bulunduğu ilin en yakın askerlik şubesine müracaat ederek askerlik işlemlerinin başlatılmasını sağlamaktadır.

Celp dönemi sorgulama işlemleri, internet üzerinden online olarak e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

 

 ASKERLİK YERİ SORGULAMA

 

Askerlik yeri sorgulama için vatandaşların E-Devlet sistemine giriş yapması yeterli olmaktadır. E-Devlet sisteminde yer alan Milli Savunma Bakanlığı’nın menüsündeki işlemler üzerinden tüm askerlik işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu bakımdan gerek askerlik yeri sorgulama gerekse de adres ve telefon bilgileri gibi detaylara ulaşabilirsiniz. Askerlik alımları dönem dönem olarak yapılır ve halk arasında buna celp adı verilmektedir. Bu bakımdan kişiler askerlik yerini öğrenmesi için bu celp dönemlerinin açıklanması ve yer bilgilerinin açıklandığının ilan edilmesi ile birlikte portala giriş yaparak öğrenmesi mümkündür.

E-devlet üzerinden çıktısı alınan “Askerlik Durum Belgesi” ile tüm resmi işlemler için kamu kurumlarında kullanılabilecek. E-devlet üzerinden alınan bu belgeyi ilgili kurumlar “Askerlik Durum Belgesi Doğrulama Hizmetini” kullanarak vatandaşlık numarası ile barkod numarasını eşleştirerek belge kontrolü yapabilirler. Bu hizmetten askerliğini yapmış ve askerlikle ilişiği kalmayan vatandaşlar faydalanabilirler. Tescil veya benzer askerlikle ilgili işlemler için ise askerlik şubelerinden yapılmaktadır.

 

ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMAVatandaşların askerlik durumlarını gösteren belge için e devlet girişi sonrasında askerlik durum belgesi sorgulama yapması gerekir. E devlet girişi sonrasında ilgili bakanlık menüsünde yer alan durum belgesi ile birlikte sizler de askerlik durumunuzu görüntüleyebilir ve sonrasında belgeyi indirerek bu belgeyi kullanabilirsiniz. Özellikle kişilerin askerlik durumu ile ilgili bilgi istendiğinde yapılacak olan e devlet girişi ile belirtilen belgeye sahip olmanız yeterli olacaktır. Böylecesizler de askerlik durumunuzu gösterecek ve kanıtlayacak belgeyi temin edebilirsiniz.

E devlet girişi konusunda sorun yaşayan vatandaşlar, e devlet girişi sayfasındaki yardım bağlantıları üzerinden gerekli işlemleri yaparak yeniden şifre belirleyebilir ya da mevcut sorunları gidererek tekrar e devlet kapısı için giriş işlemlerini yapabilir. Bu bakımdan sizler de sorunsuz bir şekilde giriş yapabilir ve askerlik konusundaki tüm işlemlerini yerine getirebilirsiniz.

 

ASKERLİK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Facebook\' ta Yorum Yap

Watch Dragon ball super