SON DAKİKA
Home / HABER / Instagram Video Süreleri Uzadı! IGTV Nedir? Nasıl Video Yüklenir?

Instagram Video Süreleri Uzadı! IGTV Nedir? Nasıl Video Yüklenir?

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram, video kısıtlamalarını esnetmeye karar verdi. Buna göre videolar artık 10 dakikaya kadar uzayabilecek.

GTV adı verilen yeni uygulamanın, Instagram‘ın çoğu kullanıcı için bir dakika olan video süresini 1 saate çıkaracağı, çok sayıda takipçiye sahip hesaplarda bu sürenin bir saate kadar uzayacağı bildirildi.

Instagram’ın IGTV isimli uygulamasının, gelecekte YouTube’a rakip olabileceği belirtiliyor.

Instagram’ın Yeni Özelliği ” IGTV ” Nedir ? Nasıl Kullanılır?

 

IGTV uygulamasıyla kullanıcılar, süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar izleyebilecek ve paylaşabilecekler. İnsanların daha anlamlı bağlantılar kurabilmesini hedefleyen IGTV, özellikleriyle diğer mobil video deneyimlerinden ayrışıyor. YouTube arasında fark oldukça fazla olmasına rağmen IGTV geliştirilerek YouTube’a kafa tutabileceği konuşulmakta. BBC Newsbeat’e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi.

İlerleyen dönemler de IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak. Uygulamayı Android Google Play Store ve iOS App Store mağazalarından indirebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki gibi DM’nin yanında kendini belli ediyor zaten. Kendiniz de bu tür video paylaşmak isterseniz. IGTV uygulaması üzerinden kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

IGTV Nedir
IGTV Nedir

 

Facebook\' ta Yorum Yap

BUNLARI DA OKUYUN!

bedelli-askerlik-2018

Başbakan Yıldırım’dan bedelli askerlik mesajı

İftarda medya kuruluşlarının yöneticileriyle buluşan Başbakan Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili askerlik için birikmiş 5,5 milyon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super