SON DAKİKA
Home / HABER / Donald Trump: Kudüs İsrail’in Başkenti’dir!!!

Donald Trump: Kudüs İsrail’in Başkenti’dir!!!

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanıdığına ilişkin kararını TSİ 21 sularında açıklayacak. Trump açıklamadan önce dünyaya “Kudüs kararı çoktan alınması gereken bir karardı” mesajı iletti. Karara Ortadoğu ve Avrupa’dan onlarca ülke tepki gösterdi.

ABD Başkanı Trump dünyayı ayağa kaldıran Kudüs kararını Türkiye saati ile 21 sularında kameraların önünde açıkladı. Trump’ın, dün Beyaz Saray’ın duyurduğu gibi Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasıyla ABD tarihteki ilk ülke oldu.
ABD Başkanı Trump’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
“ABD Ortadoğu’daki barış sürecine derinden bağlıdır. Açıklamam İsrail ile Filistin arasındaki çatışmadan ibaretti. 20 yıldan sonra İsrail ile Filistin arasında sürdürebilir barışan söz etmek mümkün değil. Ben artık zamanı geldi diyorum. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımanın zamanı geldi. İsrail’in birçok hükümet kurumu bu şehirdedir. Bugün verdiğimiz kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyoruz.
Büyükelçiliği Kudüs’e taşıma talimatı veriyorum. Bu karar, hiçbir şekilde bizim buradaki kalıcı bir barış anlaşmasına bağlılığımızda değişiklik olduğu anlamına gelmemektedir.”
Ayrıntılar geliyor…

Facebook\' ta Yorum Yap

BUNLARI DA OKUYUN!

Instagram Video Süreleri Uzadı! IGTV Nedir? Nasıl Video Yüklenir?

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram, video kısıtlamalarını esnetmeye karar verdi. Buna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super