SON DAKİKA
Home / HABER / Son Dakika, Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? | 2018

Son Dakika, Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? | 2018

Bedelli askerlik çıkacak mı, bedelli askerlik 2018, bedelli askerlik son dakika, bedelli askerlik son dakika haberi, bedelli askerlik son dakika 2018, bedelli askerlik 2018 de çıkar mı, bedelli askerlik 2018 ne kadar, bedelli askerlik 2018 kaç para, bedelli askerlik 2018 şartları, bedelli askerlik 2018 fiyat, bedelli askerlik 2018 yaş sınırı, bedelli askerlik 2018 son durum tüm soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

BEDELLİ ASKERLİK BEKLEYEN 500 BİN KİŞİ VAR

Bedelli Askerlik beklentisi süren binlerce vatandaşın başlattığı ‘#Bedelliaskerliktorbayasada’ hashtagı kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasındaki yerini aldı. Bir süredir çeşitli sosyal medya kampanyaları düzenleyen ve bedelli askerlik beklediğini dile getiren vatandaşlar kadar, bedelli askerliğe karşı olduğunu bildiren sosyal medya kullanıcıları da aynı hashtag üzerinden görüşlerini bildiriyor.

BEDELLİ ASKERLİK NEDEN 2018 YILINDA ÇIKACAK?

Bedelli Askerlik beklentisi bir kaç yıldır sürerken son dönemlerde terör olaylarının azalması, belediye seçimlerinin yaklaşması ve MTV de yapılan indirimle oluşan açık, dolar kurunun artarak ilerlemesi gibi durumlar Hükümet’in önümüzdeki yıl(2018) bedelli askerliğe sıcak bakacağı umudunu yükseltiyor.

En son 2014 yılında gündeme gelen ve İlk olarak 35 bin Türk Lirası ödenmesi konuşulan bedelli askerlik uygulamasında bedel yapılan görüşmeler sonucunda 18 bin Türk Lirası’na düşürülmüştü. AKP hükumeti tarafından verilen bu fırsatın yenisini bekleyen milyonlarca genç her gün bedelli umuduyla güne başlıyor.

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKARSA YAŞ SINIRI VE FİYATI KAÇ OLACAK?

Bedelli askerlik 2018 fiyatının geçmiş yıllarda belirtilen fiyattan olacağı tahmin ediliyor. Yaklaşık 17-20 bin arasında bir fiyat olacağı düşünülen bedelli askerlik için yaş sınırı da 27 olabilir. Başvurular askerlik şubelerine, konsolosluklara ve cumhuriyet savcılıklarına şahsen yapılıyor. Başvurunuzda size üzerinde tutarın ve banka hesaplarının bulunduğu bir doküman veriliyor. Bu dokümanla ödemenizi gerçekleştirdikten sonra, bedelli askerlik tutarının tamamı veya yarısının ödendiğini gösteren biri asıl 3 nüsha dekontu teslim ettiğinizde başvurunuz tamamlanmış oluyor. Başvuruların yurt içinde askerlik şubelerine, yurt dışında konsolosluklara şahsen yapılması gerekiyor, posta ve vekaletle yapılan başvurular kabul edilmiyor.

 

 

Facebook\' ta Yorum Yap

BUNLARI DA OKUYUN!

Instagram Video Süreleri Uzadı! IGTV Nedir? Nasıl Video Yüklenir?

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram, video kısıtlamalarını esnetmeye karar verdi. Buna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super