SON DAKİKA
Home / HABER / Fırat Kalkanı’ndan Kötü Haber! 5 Şehit 9 Yaralı
fırat kalkanı

Fırat Kalkanı’ndan Kötü Haber! 5 Şehit 9 Yaralı

El Bab’dan son dakika çok acı şehit haberi geldi. DEAŞ’ın Türk askerlerine yönelik bombalı saldırısında şehit ve yaralı askerlerin olduğu bildirildi. Yaralı askerler için hastanelerde alarm durumuna geçildi.

 

DEAŞ El Bab’da Türk askerlerine saldırdı. Gelen son dakika haberine göre hain saldırıda 5 asker şehit düştü, 9 asker yaralandı.

Fırat Kalkanı Harekatı’nın 150’nci gününde şehit haberi geldi. DEAŞ, Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesindeki birliğe saldırı düzenledi ve hain saldırıda 5 askerin şehit düştü.

TSK El Bab’daki saldırıya ilişkin son dakika açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

“El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde DAEŞ terör örgütü mensubu teröristlerce gerçekleştirilen bombalı Araç saldırısı sonucunda maalesef 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine başlanılmıştır.”

 

SURİYE’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’nın 150’nci gününde terör örgütü DEAŞ unsurları, Suriye’nin El Bab bölgesinde Türk askerlerinin bulunduğu alana saldırdı.

Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi için geçen 24 Ağustos’ta başlatılan ve 150’nci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, öğleden sonra DEAŞ terör örgütü saldırı düzenledi.

HASTANELERDE ALARM DURUMUNA GEÇİLDİ

Saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu öğrenildi. Saldırının ardından DEAŞ terör örgütü mensuplarının bulunduğu alanlar karadan ve havadan ateş altına alındı. Çatışmaların ardından yaralı askerlerin gelişi nedeniyle Kilis ve Gaziantep’teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.

Facebook\' ta Yorum Yap

BUNLARI DA OKUYUN!

Instagram Video Süreleri Uzadı! IGTV Nedir? Nasıl Video Yüklenir?

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram, video kısıtlamalarını esnetmeye karar verdi. Buna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super