SON DAKİKA
Home / GENEL BİLGİLER / Askeri Birliklerde Geçerli Olan Banka Kartları Nelerdir?
askerli-birliklerde-gecerli-olan-kartlar
askerli-birliklerde-gecerli-olan-kartlar

Askeri Birliklerde Geçerli Olan Banka Kartları Nelerdir?

Vatani görevimizi yaparken en çok sorunlarla karşılaşmış olduğumuz banka işlemlerin de büyük bir gelişim sergilenmiştir. Özellikle de acemi birliği alanlarında neredeyse artık tüm bankaların ATM’leri yer almaktadır. Aynı zamanda da ATM’ler içerisin de oluşan gelişim ve ortak ATM olarak adlandırılan tüm kartların geçerli olması ile birlikte de para çekme alanın da zorluklar yaşamayacaksınız.

Fakat ortak ATM içerisin de banka komisyonu yer aldığı için her çekilen para miktarına göre de extra komisyon ücreti talep edilmektedir. Bu yüzden özel bankalar ile çalışmak yerine Türkiye’nin neredeyse her ilin de ve ilçesin de yer alan Ziraat bankasını kullanmak en mantıklı olanıdır. Eskiden bilmiş olduğunuz gibi askeriyeye bağlı olan OYAK bank kapandığından dolayı artık zorunlu bağlı olduğu bir banka sistemi yer almamaktadır. Bizlere en mantıklı gelecek olan Ziraat Bankasından bir hesap açmak ve bu hesabın da en ok para yatırılacak olan şubeden açmak en doğru olanıdır.

Yani sizler örneğin babanız İstanbul Avcılar da yaşıyor ve en çok para alacağınız kişi babanız ise Avcılar da bir hesap açmanız ve bankamatik kartınızı alarak askere gitmeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Çünkü aynı zaman da para yatıracak olan kişi mevcut şube içine parayı yatırdığı için herhangi bir komisyon alınmayacak ve ziraat bankası ATM’leri yaygın olduğundan dolayı da gittiğin her yerde bunu bulabileceksiniz. Yine aynı şekilde Halk bankası da büyük bir gelişim içerisine girmiş ve Vakıfbank, Halk bankası gibi geçmişi uzun olan bankalar ile çalışmanız da sizlere büyük bir katkı sağlayacaktır.

Askeriye içerisin de yer alan Ziraat bankası ATM’lerin yaygın olmasından dolayı sizlere ilk olarak tavsiye edeceğimiz banka Ziraat Bankası olmaktadır. Bu anlamda da sizler de yapmış olduğunuz havale işlemleriniz de para çekme işlemleriniz de askeri birlikler içerisin de büyük bir zorluktan kurtulmuş olacaksınız. Günümüz de halen mektup içerisin de dahi para gönderme işlemleri yapanlar vardır. Oysaki bu durum oldukça riskli bir durumdur ve mektupların komutanlar, kadrolu askerler tarafından açılıp incelendiği için paranın kaybolması da büyük bir olasılık olmuştur. Bu yüzden mutlaka banka üzerinden bu tarz işlemlerinizi gerçekleştirin ve parayı yatıracak olan kişiye de bu konu da bilgilerinizi sunun. Sizler de artık askerde iken bu gelişen teknolojiden yararlanmış olabileceksiniz ve eğer ki usta birliğine gittiğiniz de bu burada da mobile kullanım hakkınız mevcut ise yani cep telefonu kullanmaya izin veriliyorsa.

Ziraat bankasının mobile uygulamasını da indirerek hesabınız da ne kadar para olduğunu görebilecek ve aynı zamanda da hesabınız üzerinden de ödeme gibi işlemlerinizi de kolayca sergileyebileceksiniz. Köyle de dahi bilmiş olduğunuz gibi Ziraat bankası ATM ya da şubesi mutlaka yer almaktadır. Özellikle de doğu da bu alanda ki gelişimi ziraat bankası en iyi şekilde sergilemiştir. Daha yaygın bir şekilde askeriyeye de hizmetini sağlamak adına genel de karakol civarına ATM kurulumlarını gerçekleştirerek birçok konuda askerlerimize imkânlar sağlamıştır. Bu olanaklar neticesinde de sizler de artık banka alanında ki başarınızı ele alarak asker de daha fazla rahatlığa kavuşacaksınız. Askeriye içerisin de yer alan ATM’ler genel de bağlı olduğunuz birliklere ve il, ilçelere göre değişim sergilemektedir. PTT de yine aynı şekilde havale işlemlerinde de büyük bir atılım sergileyerek askeri alan da PTT hesap numaranız ile işlemlerinizi de en iyi şekilde hızlandırmış ve ülke genelin de büyük bir atılım sergilemiştir.

Facebook\' ta Yorum Yap

BUNLARI DA OKUYUN!

kisa-donem-askerlik-kac-gun

Kısa Dönem Askerlik Kaç Gündür?

Bu yazımızda size kısa dönem askerlik kaç gün? Kısa dönem askerlik kaç ay? bu soruların …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super