SON DAKİKA
Home / HABER / Askerlik Süresine Düzenleme Geliyor!!

Askerlik Süresine Düzenleme Geliyor!!

 

Profesyonel askerlik yolunca atılacak ilk ciddi adımı Başbakan Binali Yıldırım açıkladı:”Askerlik süresi yeniden düzenlenmeli.

basbakan-binali-yildirim-askerlik

OHAL‘den sonra meclise verilecek yeni yasa tasarısı ile ” askerlik süresinde” değişikliğe gidilmesi ve profesyonel ordu kurulması adımları atılacak.

MUHALEFETLE GÖRÜŞÜLÜCEK

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde TV yayıncılarını ağırladığı toplantıda askerlik süresine ilişkin 3 cümlelik kısa, fakat etkisi büyük bir açıklama yaptı.

Yıldırım, “Muhalefetle oturacağız konuşacağız. Askerlik süresinin düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. İyileştirme yapılmalı, ” dedi. Günümüz koşulları artık teknolojiye dayalı bir sistem ile yürüyor. Güvenlik güçlerimizi en son teknoloji ile donatacağız ve insan gücünü en aza indirmek için çalışmaları başlatacağız. Artık eğitimsiz askerler göreve çıkmayacak. En bilgili ve becerikli kahraman ordumuz ile memleketimizi savunacağız. ” diye açıklamalarda bulundu.

askerlik düşecek mi 2017

PROFESYONEL ORDU YOLUNDA İLK CİDDİ ADIM

Etkisi büyük çünkü bu “profesyonel ordu” yolunda atılacak ilk adım olacak. Böylelikle halihazırda 6 ve 12 ay olan zorunlu askerlik süreleri kademeli olarak kısaltılabilecek. Ordu profesyonelleştikçe asker azalımı yapılabilecek.

YENİ YILDA DÜZENLEME GELMESİ BEKLENİYOR!

2017 yılı içerisinde profesyonel ordu alt yapı adımları atılacak ve çalışmalar tamamlanırsa ilk adım atılacak.

Kaynak :En Son Haber

Facebook\' ta Yorum Yap

BUNLARI DA OKUYUN!

Instagram Video Süreleri Uzadı! IGTV Nedir? Nasıl Video Yüklenir?

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram, video kısıtlamalarını esnetmeye karar verdi. Buna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super